Branże

Przemysł motoryzacyjny

Branża automotive to jeden z najszybciej rozwijających się obszarów, który wykazuje duże zapotrzebowanie na wykorzystanie nowych technologii. Wykonujemy modernizację linii produkcyjnych sektoru motoryzacyjnego, aby takie działania jak wieloetapowy proces lakierowania, wytwórstwo silników, spawanie i tłoczenie komponentów było wykonywane w sposób niezwykle precyzyjny, przy pomocy innowacyjnych robotów przemysłowych. Realizujemy zadania automatyzacji produkcji w oparciu o europejskie standardy poparte audytem safety w okolicach Krakowa, ale też w całej Polsce.

przemysł motoryzacyjny
przemysł spożywczy

Przemysł spożywczy

Branża spożywcza najczęściej stosuje robotyzację i automatyzację procesów pakowania i systemów paletyzacji produktów. Natomiast wachlarz działów unowocześnienia przemysłu spożywczego jest bardzo szeroki – od automatyzacji produkcji po procesy logistyczne. Systemy nadzorowania procesu wytwórczego pozwalają na szybką i bezpieczną produkcję towarów spożywczych. W tej wymagającej, ze względu na swoją specyfikę, branży modernizację linii produkcyjnych wykonujemy z dbałością o każdy najmniejszy szczegół, aby wytwarzana żywność spełniała normy jakościowe, jak i prawne.

Elektronika

Proces tworzenia układów elektronicznych jest bardzo złożony. Jednak seryjne wytwórstwo nie byłoby możliwe bez automatyzacji produkcji. Zastosowanie innowacyjnych metod modernizacji linii produkcyjnych oraz wykorzystanie zaawansowanych technologicznie robotów przemysłowych oraz cobotów, czyli robotów współpracujących, w procesach montażu czy innych czynnościach maszynowych jest powszechnie stosowane. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii działania wykonywane są z ponadprzeciętną precyzją, co jest niezwykle istotne w tym sektorze gospodarki.

Elektronika - Branża 2
logistyka

Logistyka

W branży logistycznej można zaobserwować stały wzrost zapotrzebowania na systemy automatyki, robotyki i systemów informatycznych do zarządzania nowoczesnym magazynem. Realizujemy projekty dotyczące modernizacji zakładów i stworzenia zautomatyzowanego i zrobotyzowanego środowiska pracy w obszarach transportu wewnątrzzakładowego, pakowania, systemów paletyzacji oraz depaletyzacji, a także metod monitoringu środowiskowego, dedykowanych dla dużych hal produkcyjno-magazynowych.

Medycyna

W przemyśle produkującym wyroby medyczne, takie jak kapsułki, tabletki, kremy czy spraye, oprócz procesów związanych z automatyzacją pakowania, popularne obszary modernizacji linii produkcyjnych to ważenie, zliczanie, znakowanie oraz sortowanie. Najnowsze technologie mogą służyć również do nadzorowania procesu produkcji, a także kontroli jakości wytwarzanych towarów za pomocą systemów wizyjnych. Wykorzystywane przez nas zautomatyzowane maszyny i roboty przemysłowe charakteryzują się niezawodnością, co szczególnie ważne jest w branży, gdzie obowiązują rygorystyczne standardy prawne.

medycyna
przemysł chemiczny

Przemysł chemiczny

W przemyśle chemicznym wiele procesów jest realizowanych w sposób ciągły, a to implikuje konieczność stałej kontroli i obserwacji całej instalacji produkcyjnej, w czym może pomóc automatyzacja i robotyzacja produkcji. Modernizacja linii produkcyjnych w branży chemicznej zwykle polega na wykorzystaniu nowoczesnych systemów SCADA, które nie tylko agregują dane ze wskazanych czujników na podstawie warunków zdefiniowanych przez użytkownika, lecz także są w stanie przewidzieć optymalny moment na wymianę elementów narażonych na awarię.

Branża betonowa

Branża betonowa charakteryzuje się dużą ilością zadań związanych z przenoszeniem ciężkich produktów. Automatyzacja produkcji pozwala na udoskonalenie systemów paletyzacji, modernizację i optymalizację działania linii produkcyjnych, zwiększenie ich przepustowości, a także odciążenie pracowników od zadań niebezpiecznych, ryzykownych oraz wymagających użycia bardzo dużej siły fizycznej. 

branża betonowa
branża metalowa

Branża metalowa

Sektor metalowy składa się z wielu powiązanych ze sobą działów: zautomatyzowanych procesów spawania, obrabiarek numerycznych CNC, stosowania tokarek oraz pras. W tej komórce, niezależnie od wykorzystywanego surowca i rodzaju obróbki, liczy się przede wszystkim wytrzymałość i precyzja, które zapewnia innowacyjna technologia. Automatyzacja i robotyzacja produkcji pozwala w prosty sposób zoptymalizować i usprawnić zaawansowane procesy przemysłowe.

Budownictwo

W budownictwie coraz powszechniejsze jest wykorzystywanie innowacyjnych systemów automatyki budynkowej, które tworzą tak zwane “inteligentne domy”. Automatyka budynkowa obejmuje zespół urządzeń, odpowiadających za sterowanie różnego rodzaju instalacjami, znajdującymi się w obiekcie, na przykład klimatyzacją, wentylacją, ogrzewaniem, automatycznym sterowaniem roletami czy wykrywaniem obecności mieszkańców. Kontrola tego typu systemu może odbywać się w sposób zdalny.

budownictwo
produkty konsumenckie

Produkty konsumenckie

Robomatic Solutions to rzesza wykwalifikowanych inżynierów, będących ekspertami w dziedzinie robotyzacji i automatyzacji produkcji oraz budowy maszyn. Realizujemy zlecenia z zakresu robotyki i automatyki przemysłowej zarówno w Krakowie, jak i pozostałych częściach Polski dla klientów różnych branż. Budujemy innowacyjne maszyny, zrobotyzowane stanowiska pracy, a także unowocześniamy i modernizujemy dostępne już w zakładach linie produkcyjne. Każde zadanie, które charakteryzuje duża powtarzalność, kwalifikuje się do obsługi przez robota lub zautomatyzowaną linię technologiczną. Skontaktuj się z nami i zrób krok w stronę PRZEMYSŁU 4.0.