Systemy SCADA i BMS to gwarancja pełnego obrazu sytuacji na terenie hali, zakładu, biura, linii produkcyjnych. Innowacyjne i w pełni funkcjonalne rozwiązania monitorowania zapewniają optymalizację produkcji, rozbudowany system raportów czy nawet zdalne sterowanie linią produkcyjną z poziomu biura jak również bezpieczeństwo budynków i zminimalizowanie zużycia energii w całym zakładzie. W zależności od potrzeb istnieje możliwość archiwizacji i analizy danych a wszystko to dostępne za pomocą stacji roboczych, dostępu zdalnego czy poprzez aplikacje mobilną.
Systemy SCADA w odniesieniu do produkcji i BMS działają autonomiczne ale mogą ze sobą wymieniać informacje i reagować w adekwatny sposób na swoje wzajemne zdarzenia.

Systemy SCADA, BMS i HVAC

Wykorzystanie systemów monitorowania i kontroli hal przemysłowych to gwarancja najwyższego bezpieczeństwa zakładu. Zapewnia to możliwość zdalnego sterowania linią produkcyjną oraz sprzyja szybkiej reakcji w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń. Dzięki innowacyjnym oprogramowaniom przedsiębiorstwo może także znacznie zwiększyć wydajność maszyn przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów zużycia energii oraz zyskać inteligentną pomoc w podejmowaniu trudnych decyzji. Specjaliści Robomatic Solutions, przy tworzeniu projektów nowoczesnych rozwiązań dla parków maszynowych i zakładów, wykorzystują innowacyjne i niezawodne systemy klasy SCADA, BMS oraz HVAC, które mogą działać za pomocą stacji roboczych bądź zdalnie, a także archiwizować dane i wymieniać informacje.

Systemy klasy BMS

Zadaniem systemów BMS (ang. Building Management System) jest integrowanie istniejących w budynku instalacji, takich jak grzewcza, oświetleniowa, klimatyzacyjna czy alarmowa, dzięki czemu w prosty i wygodny sposób można monitorować i nadzorować ich funkcjonowanie z jednego miejsca, na przykład za pomocą aplikacji mobilnej. Systemy BMS ułatwiają również zadania diagnostyczne w przypadku awarii oraz znacząco upraszczają modyfikację i rozbudowę automatyki budynku.

Systemy klasy SCADA

Dzięki zastosowaniu systemów SCADA (ang. Supervisory Control And Data Aquisition) można sterować nadrzędnie systemem automatyki i urządzeń końcowych, takich jak sterowniki PLC czy urządzenia pomiarowe. Ponadto odpowiadają za akwizycję wszystkich dostępnych danych pomiarowych i alarmów, występujących na monitorowanym obiekcie w bazie danych, która jest integralną częścią systemów SCADA, a także zapewniają monitoring i wizualizację w czasie rzeczywistym zautomatyzowanego procesu.

Systemy klasy HVAC

Nazwa systemów HVAC pochodzi od angielskich nazw trzech jego komponentów: heating, ventilation i air conditiong – czyli ogrzewanie, wentylacja oraz klimatyzacja. Zatem systemy HVAC służą do zautomatyzowanego sterowania ogrzewaniem i chłodzeniem, zapewniając wysoką jakość powietrza w budynku. W praktyce realizuje się to poprzez współpracę trzech typów urządzeń: pomp ciepła – odpowiadających za energooszczędne ogrzewanie, klimatyzatorów – odpowiadających za chłodzenie, i rekuperatorów – które służą do zapewnienia prawidłowej wentylacji i odzyskiwania ciepła. Sprawdź, również systemy wizyjne dostępne w naszej ofercie.

SCADA dla parku maszynowego:

monitoring aktualnych parametrów procesowych

parametry KPI w obszarze produkcji

raporty

alarmy i notyfikacje

wizualizacja procesu

zdalne sterowanie maszynami (po rozpoznaniu możliwości integracji)

edycja zadanych parametrów procesów produkcyjnych

agregacja wybranych parametrów i zdarzeń

BMS+SCADA dla obiektu:

Automatyka HVAC

Monitoring techniczny instalacji

Zliczanie zużycia mediów

Bezpieczna serwerownia

Kontrola dostępu

Sygnalizacja pożaru SAP

Sygnalizacja włamania i napadu

Cyfrowa rejestracja obrazu CCTV

Złóż zapytanie ofertowe !

I dowiedz się więcej o możliwościach integracji systemów w twoim zakładzie produkcyjnym